Vánoční - Pěnivý incident (2)

17. srpna 2010 v 4:16 | Arakanga

---

   Sue, podobně jako někteří další exorcisté, také strávila podstatnou část svého volného času v umývárnách. Pečlivě si vydrhla a učesala vlasy, načež se vydala do jídelny. Venkovní dobrodružství ji značně vyčerpalo, takže se rozhodla, že i když ji večer nejspíš čeká nadlidská porce jídla, sní alespoň něco menšího teď. Jerry, ač měl plné ruce práce, ji rozjařeně pozdravil, jako ostatně vždycky. Kuchař velmi dobře vycházel se všemi dívkami v řádu.

   "Tobě to dneska ale sluší, Sue-chan!" pronesl zpěvně a prohlédl si ji od hlavy až k patě. "Dnes jsi učesaná trochu jinak, že?"

   Bylo až děsivé, že byl jediný, kdo si podobných věcí všímal.

   S úsměvem mu poděkovala a prohodila s ním pár slov, načež popadla svůj tác a odešla k jednomu ze stolů, ke kterým se ještě Reeverova dekorativní četa nedostala. Měla právě plnou pusu, když zahlédla Mirandu (která byla od hlavy až k patě oblepená izolepou, i ona se zjevně pokoušela pracovat s dárkovým papírem) a Kroryho, takže na ně jen zamávala, aby si k ní přisedli.

   To bylo samozřejmě předtím, než nemotorná exorcistka zakopla a rozlila svůj čaj, čehož se Krory tak lekl, že vyskočil a narazil si koleno o stůl. S bolestivým skučením se svezl na lavici.

   Vzdychla. Klid a mír o svátcích, to zrovna.

---

   Victoria neměla zrovna radost z toho, že jí plány překazila taková drobnost. Bohužel to ale byla drobnost více než podstatná, takže místo toho, aby svůj volný čas trávila přípravami na večer (hlavně balením dárků, v čemž neměla moc velkou praxi), pobíhala po velitelství. Stejně jako Lavimu, i jí chybělo něco, bez čehož se zmíněná akce neobešla.

   Trochu udýchaně dorazila ke dveřím svojí finské kolegyně. Ještě chvíli počkala, než zklidnila svůj dech, narovnala se a celkově se upravila, aby nepůsobila moc rozlítaným dojmem. Pak zdvihla ruku a krátce zaklepala.

   Zpoza dveří se ozvalo šustění a několik kroků, načež se s vrznutím otevřely. Aino překvapeně pozvedla obočí, když uviděla mladší dívku na svém prahu. "Victorie? Děje se něco?"

   Zavrtěla hlavou. "Ne, vše je v pořádku, Aino-san...jen jsem se chtěla zeptat; nemáš prosím nůžky? Ptala jsem se už v Komuiově kanceláři, ale prý jsou všechny rozpůjčované. A bez nich nemůžu dobalit dárky."

   Unaveně vzdychla. "Jo, to vím...taky jsem nějaké sháněla, se stejným výsledkem. Bohužel nemám, ale posloužit můžu."

   "Co...co prosím?"

   Victoriin zmatený výraz ji pobavil. Potichu zamumlala pár pokynů a vyvolala vedle sebe iluzi nůžek. "Tak co potřebuješ nastříhat?" zeptala se. Jako důkaz věrohodnosti její výtvor s kovovým zaskřípěním ostře šmikl.

   Angličanka vznášející se nástroj nedůvěřivě pozorovala. "No...balicí papír, ale...nevadí ti to? Vždyť..."

   Aino jen potřásla hlavou a nechala představu zmizet. "Nevadí. Vždyť jsem říkala, že jsem taky neúspěšně sháněla nůžky, k tomu ze stejného důvodu jako ty. Takže takhle postupuju celou dobu. Navíc si můžu dovolit vydat víc energie, protože jak znám Jerryho, večeře bude víc než štědrá."

   "No...tak pokud je to skutečně v pořádku..." Dál už se ale nedostala, protože se náhle ozvalo hlasité dupání a křik, které se rychle přibližovaly k místu, kde obě exorcistky stály. Ten zvuk zněl divně, jako kdyby někdo běžel...bosý?

   "Stůj, ať tě můžu rozsekat, ty pitomče!"

   "D-díky za nabídku, Yuu, ale r-radši bych...pfff...odmítl..." Zadýchaná odpověď nenechala ani jednu dívku na pochybách, kdo způsobuje ten hluk. Aino ustoupila kus dozadu, načež pokynula Victorii, aby radši přešla práh jejího pokoje. Pokud se nepletla, brzy se kolem nich prožene tornádo, které zničí vše, co mu přijde do cesty.

   Victoriina ústa velmi zdárně napodobila tvar písmene O. "To je..." vykoktala, když identifikovala oba hlasy.

   "Vánoční pohoda na způsob Temného řádu. Proč si ti dva alespoň dneska nedají pohov?" vzdychla Aino. Byla už docela zvyklá na to, že jejího...společníka občas chytl podobný záchvat, který byl nejčastěji vyprovokován budoucím bookmanem. Tomu to ale málokdy prošlo beztrestně.

   Zvedla hlavu a čekala, než se kolem prořítí oba muži (vraždící i vražděný), ale to, co následovalo, jí doslova vyrazilo dech.

   První kolem prosvištěl Lavi, který by byl zcela nahý, kdyby si rukou nepřidržoval u pasu bílý ručník. Na to, že mu mokré nohy na hladké podlaze podkluzovaly, běžel úctyhodně rychle.

   "Bylo to pro tvoje dobro!" zavolal zoufale na svého pronásledovatele. Ovšem, toto zoufalství brzy přešlo v šok, když pootočil hlavu a uviděl neočekávané publikum. Zachoval se ale duchapřítomně a nezastavil.

   Druhý proletěl Kanda, který byl stejně 'oblečen' jako Lavi, akorát že druhou rukou svíral Mugen. Na hlavě měl viditelné stopy šamponu a mokré vlasy se mu lepily na záda, když se zlověstným zavrčením klouzal za utíkajícím králíkem.

   "Sklapni a zastav se!" zařval na unikající kořist, která dělala cokoliv, jen ne poslouchala. Zaklel a ještě zrychlil. Když jeho pohled na zlomek vteřiny spočinul na obou dívkách, mihla se mu v očích nefalšovaná hrůza. I on ale běžel dál.

   Zvuky honu se pomalu, ale jistě ztratily v dálce. Vypadalo to, že se v chodbě zastavil čas, nikdo se nehýbal - Victoria byla rudá jako rajče a po kapřím způsobu beze zvuku otevírala a zavírala ústa, Aino poklesla brada a nepřítomně zírala do prostoru, kde před chvílí zahlédla ten nejšílenější výjev, jakým ji kdy život obdaroval.

   Pomalu se na sebe otočily a vyměnily si prázdné pohledy.

   První se ozvala Finka. "...neviděla jsem to, co si myslím, že jsem viděla...že ne?" Podívala se na Victorii, jako kdyby ji prosila, aby jí skutečně řekla, že měla halucinace. Proč jsem jen musela mít aktivovanou Innocence...?

   "Já..." Pomalu zavrtěla hlavou, aby se probrala a byla schopná odpovědět. Očima přejížděla po mokrých stopách, které se táhly celou chodbou jako nezvratný důkaz. Pak se jí celá scéna znovu vybavila - ve všech vlhkých a nepříliš oděných detailech.

   Zabořila si obličej do dlaní a začala nesrozumitelně drmolit.

---

Bude pokračováno třetí částí. A omlouvám se, ale na komentáře odpovím až odpoledne...až se vyspím, trošku jsem to totiž přeťápla...čtvrt na pět?! O.O
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lizz Lizz | Web | 17. srpna 2010 v 7:55 | Reagovat

xD :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Fajn, už jsem v klidu... *zkoušela si to představit* :D :D :D :D :D :D Ne, tak nejsem, ale komu to vadí? :D
Teeeda čtvrt na pět?! A tos ještě koukala? :) Mám dojem, že to já bych spala, i kdybych nechtěla...xD :D
Ale ke kapitole...xD
Koukám, že ty iluze Aino jsou užitečný...xD Takhle si vyvolat nůžky,..xD Jo, to by se mi víc, než jen hodilo...xD :D *nikdy je nemůže najít*
Jo, takhle se Mugen přiblíží k Lavimu...xD Doufám, že stihne utéct a nebo to Kandu dřív pře- Ne ,to asi ne. To že stihne utéct je pravděpodobnější :D Nicméně teda holky mohli mít slušný šok.. A vlastně nejenom ony...xD Ale ty dva...xD Řekla bych, že jim to v danou chvíli bylo tak nějak jedno...xD No, možná v tu jednu chvíli přímo ne, ale vzhledem k tomu, že pokračovali ve své, jistě velmi zábavné, činnosti....xD
A ještě na Sue nesmím zapomenout, že? :D A na Mirandu s Krorym...xD :D (Ha, už mi to nepřijde divný..xD Úspěch, opravdu je to jen o zvyku:D) Teda pro Mirandu musí být balení dárků asi hotovej děs... S jejím nadáním...xD :D
A mám dojem ,že Sue měla pravdu...xD Klid a mír v Řádu? :D Obávám se, že to není možné :D (Ne dokud tam budou přítomné určité.... ehm živly :D)
No nic, já táhnu balit...xD Měj se :)

2 Karika Karika | 1. září 2010 v 15:57 | Reagovat

Krásná povídka, krásný komentář, krásný blog! Co tady není krásný?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama