Vánoční - Pěnivý incident (1)

15. srpna 2010 v 4:52 | Arakanga
Zjistila jsem nemilou věc. Tahle část je hodně špatně dělitelná, takže musím zveřejňovat najednou delší části. Ale komu se to nelíbí, ať si Mugen políbí, ha!

Pro předchozí kapitolu (Bitva) vás odkazuji do Fanfikce (CZ i EN) - Rozcestník anime fanfikcí - Vánoční (Bitva)   Zbytek dopoledne a oběd probíhaly docela v klidu, hlavně proto, že se šestice promočených a pořádně vzteklých exorcistů odebrala na své pokoje, ve kterých se snažila usušit/odpočinout si/psychicky se připravit na večer. Co se týče Daisyi, ten se probral na podlaze pár minut poté, co všichni odešli. Také se chtěl odploužit k sobě a dát se dohromady, jenže ho na chodbě zahlédla vrchní sestra (přesněji řečeno zahlédla tu obrovskou bouli, která se mu rýsovala na hlavě), takže byl místo plánovaného oddychu odvlečen na ošetřovnu.

   Prostě dnes neměl svůj den.

   Komui, Evelyne a Bak mezitím spokojeně vyspávali v jednom hostinském pokoji. Reever tušil, co jeho praštěný vedoucí provedl, ale neodvažoval se je jít hledat, protože v případě, že by je skutečně našel, by mohl pouhý pohled na danou scénu způsobit touhu vypláchnout si oči kyselinou sírovou. Raději převzal (možná i trochu s povděkem, že se mu tentokrát neplete Komui pod nohy) iniciativu a začal urychleně zařizovat vše spojené s výzdobou jídelny (a odklízením třísek, které zbyly na místě po útoku na nebohého Daisyu). Jerry zatím vařil jako o život. Mít tolik lidí na večeři se mu nepoštěstilo každý den, tak hodlal tuto příležitost patřičně využít.

   A tak se, potichu a zlověstně, blížil Štědrý večer.

---

   Allen
doufal, že bude moct strávit alespoň kus dne v klidu, ale nevypadalo to, že by mu ho osud hodlal dopřát. Timcanpy se během Laviho tříštivé akce někam ztratil, čehož si bělovlasý hoch všiml až na svém pokoji, kam se doplazil s úmyslem si trochu zdřímnout. Obvykle sice rád svůj volný čas trávil tréninkem nebo vypomáháním ostatním na velitelství, dnes na to ale vážně neměl náladu.

   Ač neochotně, vypravil golema hledat. Možná jen tak ze zvyku, možná proto, že si na společnost Tima zvykl. Nebo taky z toho důvodu, že kdyby generál Cross zjistil, že ho ztratil, udělal by Allenovi ze života peklo na zemi.

   Otřásl se, zahnal hrozivé myšlenky na svého mistra a přidal do kroku.

---

   "Yuuuuuu!"

   Obočí japonského exorcisty sjelo ještě níž, než bylo obvyklé. Téměř to vypadalo, že se horký pramen, ve kterém se právě koupal, zabarví do temně fialové barvy - stejné, jako byla děsivá aura, která se kolem Kandy vznášela. Ignoruj ho...ignoruj ho, třeba odejde...

   Omyl.

   Ukázalo se, že jím zvolená strategie nebyla dvakrát účinná, když se ten blbý králík rozhodl skočit do vody vedle něj. Přílivová vlna, kterou tím vyvolal, ohodila černovlasého mladíka tak, že ani nestihl zareagovat. Jen strnule seděl a matně si uvědomoval, že mu po obličeji stékají stružky vody.

  
Když se Lavi vynořil nad hladinu, pár šedých očí se na něj díval s velmi snadno čitelným výrazem. Omluvně se zazubil a začal si pomalu přát, aby pod vodou zůstal déle. Pohlédl ke břehu a nemohl potlačit úlevné oddychnutí. Dobré...Mugen nebyl v Yuuově dosahu, takže měl šanci přežít. Nebo možná taky ne, protože to vypadalo, že do něj pohled staršího exorcisty brzy vypálí díru.

   "Můžeš mi laskavě vysvětlit, co to mělo být?" začal Kanda tónem, při kterém Lavimu i přesto, že byli v horkém pramenu, naskočila husí kůže. "Važ svou odpověď moudře, rozhodne o tvém dalším osudu."

   Bookman Junior se raději kousek odsunul. "Ale nic, Yuu...měl jsi na obličeji smítko, tak jsem...totiž..." Polkl a zbytek věty raději nechal viset ve vzduchu. Na Kandovi bylo vidět, že tohle považoval za špatnou odpověď. Jak to jen dělá, že díky jedinému pohledu kolem něj klesne teplota o deset stupňů? "Poslyš, Yuu..."


Stáhl si promočené vlasy z obličeje. "Co chceš?"

   "Nemáš dárkový balicí papír?"

   Do vražedných vln, které Japonec vysílal, se vkradla trocha údivu. "Cože? Na co bych asi něco takového měl?" zavrčel.

   Lavi se najednou rozzářil jako vánoční stromeček. "Na co? No tak, Yuu...jsou Vánoce, čas, kdy si všichni dávají dárky! Teda, ten starej Panda na to moc není, proto se ptám jinde...ještě mi zbývá zabalit dárek, pro Allena, ale už mi došel balicí papír, tak se ptám, kde můžu. No tak, nezírej na mě jako sůva, určitě to chápeš..." Jeho hlas postupně slábl, když viděl, jak se na něj druhý exorcista dívá. Nebo taky ne...

   Kanda se na něj podíval s neskrývaným despektem. "Proč bych měl jako idiot shánět nějaké pitomé dárky?" Myslel, že ho Lavi zná lépe, než aby si myslel, že je něco takového u něj možné. Ale ten zatracený králík se křenil dál.

   "Není to jasné?" téměř zazpíval bookman Junior.

   "Ne."

   "Ale Yuu...o Vánocích je ideální příležitost, abys lidem, které máš rád, vyjádřil náklonnost! Je to zvyk, který se zakládá na vřelých vztazích a pohodové atmosféře. Hrozně se těším, až Viki-chan rozbalí dárek, co pro ni mám." Zasněně se zadíval do stropu, když si představil britskou dívku, jak jí tváře pokryje lehký ruměnec a začne neobratně zápasit se stuhou ve své snaze otevřít ten balíček. "Ach jo, už aby tady byl večer...takže abych to nezamluvil, Vánoce jsou zkrátka-"

   "Koho ty vaše blbé svátky zajímají?!" zařval najednou Kanda a prudce se zvedl, jak chtěl odejít. Lavi se ale natáhl a donutil vytočeného exorcistu, aby si zase sedl.

   "No tak, no tak, nezdrhej mi tak rychle. Ještě jsem neskončil. A nepředstírej, že nevíš, o čem mluvím. Určitě jsi taky pár dárků koupil, alespoň nějakou drobnost Aino."

   Japonec si pohrdavě odfrkl. "To určitě."

   Místo zklamané reakce se ale dočkal jen širokého a spokojeného úsměvu. "Já to tušil!" zajásal Lavi a vzal překvapeného muže kolem ramen. "Takže je to pravda, Yuu dobrovolně oslaví Vánoce. To jsem nečekal!"

   "Poslouchal jsi, co jsem říkal, králíku?! Nebo jsi tak tupý, že nepoznáš ironii?" Kanda byl už celý rudý - ale nevykládejte si to špatně. Kanda Yuu se nikdy nečervenal. Ta krev, která se mu nahrnula do obličeje, tam byla vehnána kvůli těžko potlačovanému vzteku a neustále rostoucí chuti zabíjet.
   Trhl sebou a vymanil se z Laviho objetí. "A dej tu pracku pryč."

   Budoucí bookman ho naštěstí poslechl. Stáhl ruku a znovu se uvelebil, opřel se a - zase! - se zazubil od ucha k uchu. "Poslouchal, poslouchal...ale když ty jsi mizerný herec, Yuu." Teplá voda ho uspávala, tak si dovolil zavřít oči a relaxoval. Ke své vlastní smůle, protože tímto pádem přehlédl stále rychleji tepající žílu na Kandově čele, která naznačovala brzkou ztrátu sebeovládání. "Letos z tebe ta dobrá nálada jen čiší. Kdybych tušil, jaký pozitivní vliv to na tebe bude mít, pořídil bych ti nějakou tu Finku už před lety, jenže mě to prostě nenapadlo, na tvůj typ jsem spíš odhadoval-"

   "Budeš už sakra zticha?!" Ještě chvilku a ta žíla praskne.

   Lavi jen prsty naznačil, že už dá pokoj. "Ani slovo, šéfe."

   Chvíli byl klid. Kanda se zvedl a odešel do sprch, Lavi pár minut po něm následoval, protože když není koho provokovat, jaký by mělo smysl se dál ráchat ve vodě? Dorazil do dlaždičkovaného prostoru právě v moment, kdy si Kanda do dlaní vymáčkl pořádnou dávku tekutého mýdla a chystal se ji nanést na svoje vlasy.

    To by ho ovšem nesměl někdo chytit za zápěstí. Otevřel oči a probodl Laviho pohledem. "Co zase?"

    Bookman Junior zuřivě zagestikuloval. "To nemůžeš, Yuu!" Sevřel své prsty silněji a donutil Kandu ruku spustit. Jakmile mýdlo steklo na zem a proud vycházející ze sprchy ho spláchl do odpadu, byla na Laviho tváři vidět úleva.

   "Proč ne, sakra? Jsou to moje vlasy." Byly momenty, kdy toho člověka prostě nechápal.

   "Ale takhle si je zničíš!"

   "Komu to vadí?"

   "Mně! Byla by to škoda. Počkej..." začal a chvíli se přehraboval v poličkách s mycími potřebami. Vyhazoval jednu lahvičku za druhou a podlaha za ním se utěšeně plnila.

   Kanda ho chvíli zamračeně sledoval, pak se ale rozhodl, že využije chvíle, kdy se ten provokatér soustředil jinam. Znovu popadl mýdlo a chystal se zopakovat nedokončenou proceduru. Což bohužel znamenalo, že přestal dohlížet na Laviho.

   Chybnost svého rozhodnutí si uvědomil až v moment, kdy se mu na hlavu rozplácla ruka výše zmíněného králíka, která mu začala zuřivě drhnout vlasy. Chtěl zaklít a odtáhnout se, když najednou ucítil, jak se mu v tmavých pramenech začínají tvořit mydlinky. Do nosu ho udeřila silná vůně. "Co..."

   "Promiň, že to tak trvalo, Yuu." Lavi se vesele usmíval a opláchl si pod sprchou ruce, aby na nich nezůstala pěna. "Ale konečně jsem našel správnou lahvičku - výživný regenerační šampon, ideální pro poničené vlasy. Což ty máš, kvůli tomu věčnému mýdlu." Popadl přípravek, o němž právě básnil, a strčil ho Kandovi pod nos. " Je s vůní jahod," mrkl na svého společníka, který ovšem nereagoval.

   "Lavi..." Pomalu zvedl napěněnou hlavu a podíval se na rudovlasého mladíka, kterého náhle polil studený pot.

   Nastalo ticho.

---


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lizz Lizz | Web | 15. srpna 2010 v 8:44 | Reagovat

Ahoj :D *Ano, pozdrav je dobrý začátek, rozhodě lepší než výkřik veverka!, jen tak dál :D*
PRoč na mě každej poslední dobou posílá Mugen?! :D To není féééér :D Ačkoliv tady to vlastně není na mě, protože mě rozhodně nevadí, že je to delší, naopak :D
Opravdu nemůžu Daisyu litovat? :D Ani trochu? :D Ani potom, co skončil ve spárech té.. té... té sestry? :D Chudák...xD Ačkoliv, dobře mu tak možná :D
Takže Kanda a Vánoce jo? :D *zkouší si to představit* Ehm... *pokus o zamaskování výprsknutí smíchy* Neviděla bych to tak....xD :D
Nicméně Lavi perlí :D Ten mě jednoho krásného dne zabije, ne, to vlastně udělá tahle povídka :D (Ale umřít smíchy je krásná smrt, podle mě..xD :D Rohodně lepší, než třeba hlady... *vyděšený výraz* Jen to ne!:D Ale to zase žvaním od věci :D)
Takže s jahodovou vůní jo? :D Jak daleko je ten Mugen od Kandy teď? :D Já jenom aby náááhodou někdo nenaporcoval jednoho králíka :D
Každopádně kapitola to byla skvělá.... A já tu budu netrpělivě čekat na další :D (Ano, má zvědavost nezná mezí a je to strašná mrcha :D)
Měj se ;) :)

2 KateChibi KateChibi | Web | 15. srpna 2010 v 11:16 | Reagovat

Naprosto, naprosto, naprosto super! XD A ještě lepší je pak to pokračování... :D

3 Lizz Lizz | Web | 15. srpna 2010 v 15:31 | Reagovat

KateChibi: Ještě lepší? :D Jeeejda.. Tak to se opravdu těšíím :D (Ne, že bych se takhle netěšila, nicméně... no to je jedno :D)

4 Arakanga Arakanga | E-mail | Web | 16. srpna 2010 v 16:31 | Reagovat

Díky vám oběma :D :) Jinak, Lizz...máš štěstí, že tu teď nejsi, protože jinak bych ti skočila kolem krku radostí, jak zbožňuju dlouhé komentáře :D

Dobře...tak kvůli té sestře ho trošku politovat můžeš :D Ale jen nepatrně, protože za tu záměrnou Kandovu provokaci si dávku bolesti zasloužil :D

Ano...taky pochybuju, že Kanda slaví Vánoce :D Ještě hůř to vypadá, když jeho vztah s Aino je spíš na vybíjení negativních emocí, než skutečně něco citového (teda, takhle to oba prezentují...echm *autorské uchechtnutí* :D ) a najednou do něj někdo začne rýt v sentimentální náladě :D

Smrt smíchy? O.O Hu...tak příjemná je a já jsem ráda, že tě povídka baví, ale brzdi, já nechci mít na krku policii! :D Už takhle se budou vyptávat kvůli ublížení na zdraví Daisyovi :D

A Mugen...neměla bych spoilerovat na další část, ale řekněme, že se značně přiblížil k Lavimu :D

Takže shrnutím - moc děkuji za komentář a další díl tu bude už dnes večer :)

5 Lizz Lizz | Web | 16. srpna 2010 v 21:08 | Reagovat

xD Fakt? :) Tak to jsem se vyhnula útoku alá LAvi říkáš, jo? :D Nevadíííí...xD :D

Ok, bude to opravdu jenom trošičku :) Nebudu to přehánět, ale ta sestra je fakt.. postrach :)

Jo, to může mít Kanda zajímavý... Respektive ho to může solidně vytočit...xD Oba totak prezentují? No, to ale ještě ovšem neznamená, že to tak doopravdy je...xD :P :D

Ano, opravdu mi hrozíá udušení se smíchy, protože se po většinu času jakožto poctivá brigádnice (co nenápadně okupuje počítač) nemůžu začít tlemit na celou hospodu...xD :) Ale dobře...xD Pokusím se to nějak přežít no..xD :D

Ani bych se tomu nedivila...xD Každopádně doufám, že to Lavi přeije :D (Ehm byla by pitomost ho zabít, já vím, ale Kanda je Kanda a je mu zcela jedno, co by byla a co by nebyla pitomost...xD D)

Takže nakonec...xD Vůbec nemáš za co...xD (Ano, když začnu psát tak kolikrát nevím, kdy přestat...xD :D) Jůůů už dneska večer? Supeeer...xD Jenom doufám, že to bude dřív, než kolem půlnoci..xD To už totiž budu spokojeně spááát...xD Aneb jak mě zítra opět čeká hospoda..xD No, ale to je vedlejší...xD Prostě se bzdz těšít na další kapitolu... ;)

Měj se... ;) :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama