Vánoční - Jak to všechno začalo (5)

23. července 2010 v 13:22 | Arakanga
Tak...po dlouhé době pokračujeme. Na přání Lizz přidávám zbytek Vánoční povídky. Další část bude už závěrečná pro Jak to všechno začalo a začnu přidávat kusy, tentokrát z kapitoly Bitva.---

   Kanda seděl v jídelně a s obvyklým zamračeným výrazem konzumoval svou neméně obvyklou porci soby. Snažil se nevšímat si rostoucí hordy talířů a usilovného žvýkání u vedlejšího stolu, protože jinak by dostal chuť něco zabít - a to něco by pravděpodobně bylo bělovlasé a prokleté. Přišlo mu divné, že se Aino ještě neukázala, obvykle chodila na snídani ve stejný čas, jako on.
   Tch. Koho to zajímá, pomyslel si znuděně a nabral si další sousto.

---

   Victoria už ztratila přehled o tom, kolik snítek jmelí bylo v té chodbě zavěšených. Vypadalo to, že jejich řada snad nikdy neskončí a ona zemře na udušení dříve, než se vůbec dostane do jídelny. Rty měla už úplně červené a v hlavě prázdno, což bylo jen dobře. Jinak by si musela uvědomit, že ji Lavi za necelých sto metrů devětadvacetkrát políbil.
  
   "Viki-chan..."

   Odevzdaně se nechala přitáhnout do obětí. Tradice jsou tradice...

   Lavi se spokojeně usmíval, když napočítal třicátý polibek. Nenápadně, aby to Victoria neviděla, zvedl za zády ruku a ukázal vztyčený palec jako znamení pro Aino, že svoji část úmluvy splnila.

   Finská exorcistka si oddechla, nechala jmelí zmizet a dala se do kroku, aby se dostala do jídelny ještě před dvojicí. Chuť vraždit ji už přešla, cítila se hrozně otupěle. A jak by taky ne, po plížení se a vyvolávání třiceti identických iluzí. "Dobré ráno, Victorie, Lavi," pozdravila a vrhla po rudovlasém mladíkovi pohled, který jasně říkal: tohle mi zaplatíš. Jednou určitě. Ten ji jen vesele odmávl.

   "Takže, Viki-chan..." zeptal se nevinně, když je minula, "jak se ti líbila tahle tradice? "

   Odpovědí mu bylo jen silné začervenání se.

---

   Sue a spol se konečně podařilo dozdobit strom, takže sletěla na zem, objednala si u Jerryho snídani a přisedla si k Allenovi, který zatím stihl zlikvidovat minimálně polovinu zdejších zásob. Šťastně se usmívala a povídala si s bělovlasým exorcistou. Od jejich stolu vyzařovala pohoda, ke které se brzy přidaly i salvy smíchu, když tam doklopýtali Lavi s Victorií...a velmi brzy začalo i mrazení, protože se obě dívky nemohly vystát.

   U toho vedlejšího bylo - kupodivu - taky docela dobře. Ke Kandovi, který společnost více než nemusel, si přisedli ještě Daisya a Marie. Noise se pořád poněkud záhadně usmíval - možná proto, že před chvílí (a za poslední týden minimálně popáté) chytil do náručí padající Mirandu, která se snažila pomáhat s vánočními přípravami, seč mohla...a obvykle to končilo katastrofou.

   "Hej, ty..." ozval se Kanda a přimhouřil oči, jak si prohlížel Daisyu. "Kde máš svůj Charity Bell?"

   Zmateně vzhlédl od své snídaně a sáhl si na záda. Oči se mu rozšířily překvapením, když zjistil, že má Japonec pravdu - jeho Innocence skutečně chyběla, konec kápě zel prázdnotou. Rychle se zvedl a začal se rozhlížet kolem, prohledávat si kapsy...zkrátka trojčit tím způsobem, jak to lidé dělávají, když ztratí něco velmi důležitého. 

   Mezitím ke stolu dorazila Aino. Pozdravila všechny, ale pak se zarazila, když uviděla Daisyu, jak leze pod stůl. Podezřívavě si ho přeměřila. "Co tam děláš?"

   "Ztratil Charity Bell," odfrkl si Kanda a posunul se, aby si vedle něj mohla sednout. Pak se k ní otočil a trochu ztlumil hlas. "Co ti trvalo tak dlouho?"

   Prsty zahákla za hořejšek svého roláku a vyhrnula si ho až pod bradu. Co kdyby tam skutečně bylo vidět to, o čem se zmínil Lavi? Přemítala, jak svému společníkovi vysvětlit situaci, do které se dostala, pak ale jen zavrtěla hlavou. "Neptej se."

   "Che."

   Generál Tiedoll sledoval své čtyři svěřence od výdejního okýnka a s dojatým výrazem zamáčkl slzu, která mu už už kanula po tváři. "Pravé kouzlo Vánoc tkví v tom, že je celá rodina pohromadě," vzdychl tiše.

---

Brzy bude pokračováno šestou částí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lizz Lizz | Web | 24. července 2010 v 9:47 | Reagovat

Jéééééééééééééé :D *má z toho xté Vánoce* Kapitola :D Bwahahaaa :D Hehe chudák Aino :D To jmelí...xD Lavi vyděrač holt...xD Ale tak sranda musí být...xD :D Každopádně se budu těšit na pokračování :D (A hlavně na to, co bude po Bitvě 1 :D) :D Jsem totiž nechutně zvědavej tvor..xD :D

2 Arakanga Arakanga | E-mail | Web | 27. července 2010 v 0:25 | Reagovat

Díky díky :D Ano, Aino...pořád se toho nezbavila :D Její smůla je v tom, že je velmi snadno provokovatelná...i když ne každý na to má dost odvahy :D A já jsem náhodou za zvědavost ráda! :D Už dnes přidávám poslední část téhle kapitoly, pak už dám Bitvu...a pak konečně něco nového :D :)

3 Lizz Lizz | Web | 27. července 2010 v 15:36 | Reagovat

Nemáš vůůbec zač... :) :) Jn, chuděra Aino...xD Lehce provokovatelná? :D Tak to má teda smůlu, pokud je Lavi poblíž, řekla bych..xD :D Ten se v tom musí doslova vyžívat...xD :D Fakt? :D Hezky..xD Ale uvidíme, jak dlouho to budeš tvrdit..xD :D Haháá koukám na to...xD Bwahaaaaa už aby to bylo...xD :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama