Věc principu (1)

1. února 2010 v 15:35 | Arakanga
První věc, kterou jsem kdy k D.Gray-manovi sepsala. Mělo by se odehrávat v době, když už jsou vztahy mezi Lavim a Victorí a Kandou s Aino stabilnější (tzn. už jsou spolu delší dobu). Jinak, Aino je mé OC, profil má v rozcestníku OC, co se týče Victorie, jde o OC KateChibi.

Bacha na OOC Kandu.

Název: Věc principu
Rating: K+
Žánr: Humor/Romantické

Pairing: Kanda X Aino, Lavi X Victoria
Spoilery: -
Úvod do děje: Kanda nelže, ale některé věci by nikdy neřekl nahlas.

---

"A já tvrdím, že to byla tvoje chyba," zavrčel vztekle Kanda, zatímco si sundával svůj dlouhý exorcistický plášť. Odkapávala z něj voda. Japonec provlhlou látku pověsil ke dveřím a zkřížil si ruce na prsou.

Dívka vedle něj jen rozhodila rukama. Lehce se ušklíbla a odhrnula si z obličeje pramen blonďatých vlasů. "Co byla moje chyba? Že ses nechal vykolejit něčím tak obyčejným?"

"Hele...to je možná obyčejný pro tebe," zavrtěl hlavou mladík se zrzavými vlasy a páskou přes oko. "Já bych se teda sakra zděsil, kdyby se vedle mě najednou vynořila moje kopie a začala likvidovat Akumy."

"Měl s tím počítat," pokrčila netečně rameny. "Způsob, jakým funguje moje Innocence, zná už nějaký ten pátek. A určitě si nemyslel, že vás všechny při tréninku sleduju jen tak ze zájmu."

"Jenže je rozdíl mezi vědět a vidět. Člověka to přivádí na divné myšlenky, třeba jestli někde nemám dvojče, o kterém nevím."

Kanda se zatvářil ještě temněji než obvykle. "To by ještě tak chybělo. Další králík."

"Jsem Lavi, Yuu-chan!" Při poslední části věty začala oslovenému nebezpečně silně pulzovat žíla na čele.

"Jak pro koho," odtušila Aino tiše. "Kromě toho...ztlumte to, ano?" Trhla hlavou směrem k britské exorcistce. Ta ležela na sedačce a tvrdě spala.

Lavi se opřel do sedadla a přitáhl si blíž Victorii, takže mu prakticky ležela na klíně. Sice se po konci mise snažila předstírat, že není unavená, do čtvrt hodiny už ale byla v limbu. "No jo vlastně, úplně bych zapomněl, že Viki-chan odpadla" zazubil se na svoje společníky. "Vsadím se, že až se vzbudí, bude tuhle pozici považovat za neuvěřitelně společensky nevhodnou." Jen lehce, aby ji neprobudil, Victorii pohladil po vlasech.

Finka v odpověď hlasitě zívla, zavřela oči a opřela se do sedačky. Co se týče japonské strany...její vyjádření se dalo očekávat.

"Che."

---

(dříve)


Jejich poslední mise nevyšla přesně tak, jak by chtěli. Tentokrát je poslali do hustě zalesněné oblasti ve východní Evropě. Akumami se to tam jen hemžilo a Komui měl navíc podezření na dva kusy Innocence v jedné lokalitě. Proto vyslal čtyři exorcisty, kteří se měli rozdělit na dva týmy. Po dokončení úkolu dostali příkaz se zase sejít a společně se dopravit na velitelství.

Takže co se pokazilo?

Pro začátek už to, kteří exorcisté jeli - Lavi a Victoria z Crossova týmu a Kanda s Aino z Tiedollova. Rozdělit se měli na místě podle situace. A protože v Řádu bylo už nějakou dobu veřejným tajemstvím, že budoucí bookman k té britské slečince cítí něco víc, než pouhé přátelství, bylo jasné, kdo s kým půjde. O Aino s Kandou se šeptalo něco podobného, ovšem velmi tiše, protože autor těchto drbů (někteří podezírali generálku Chartreux, i když se jí to neodvážili dokázat) by nejspíš skončil s Mugenem zaraženým v hlavě.

Když dojeli na místo a měli se rozdělit, nastala předpokládaná situace.

"Viki-chaaaan!" vykřikl rozjařeně Lavi a objal překvapenou exorcistku kolem pasu. "Ty bys mě přece nenechala na holičkách, že ne?"

Trochu se začala červenat. "Junior-san, já..." Téměř jí na jazyk přišel dotaz, jestli je společensky vhodné skákat na lidi a odepřít tak zbylým spolupracovníkům možnost výběru pracovního partnera.

"Ale no tááák...oni dva spolu přece vycházejí dobře, jsou navíc pod tím samým generálem..." Zbytek Laviho proslovu přešel v tiché mumlání. Ať už říkal, cokoliv, Victoriiny tváře získaly nádech barvy zralých rajčat.

Kanda s Aino se na sebe jen podívali a odfrkli si. Jako kdyby to nečekali - budou spolu.
Důvod k radosti?
Ne.

---
"Lavi, jak dlouho máme ještě jet?" zívla Aino. Ospalost byla nakažlivá a z Victorie její viry přímo sálaly.

"Asi tak tři hodiny. Na velitelství bychom měli dorazit okolo osmé."

Přidušeně vzdychla a opřela si hlavu. Tohle bude ještě dlouhá cesta.

---

(20 minut po rozdělení)

"Říkám ti, že máme jít vpravo!"

Hodil po ní dožraným pohledem. "A to jako víš jak?"

"Ta cesta je kratší, pokud sis nevšiml," pronesla posměšně. "Navíc vede přímo do města, kde na nás čekají findeři s informacemi."

"Jenže Innocence má být údajně v lese na západ od města. Tahle cesta přes něj vede."

Nepohnula se ani o píď. "A?"

"Mohli bychom narazit na nějakou stopu." Někdy mě z ní vážně bolí hlava...zatracená ženská.

"Mohli..." uchechtla se. "Takže se budeme trmácet lesem o čtyři kilometry delší trasou a doufat, že nás nějaká náhoda přivede k Innocence? Brilantní plán! Proč to zrovna nevezmeme přes Káhiru? Tam bychom stoprocentně taky něco našli."

"Na tohle nemám čas ani nervy," zavrčel výhružně a udělal k ní jeden krok. "Buď půjdeš dobrovolně, nebo tě tam dovleču."

Zlověstně na něj zírala. Až příliš dobře si pamatovala, jak ji Kanda omráčil, přehodil přes rameno a odvlekl z rodné vesnice. "Opovaž se," procedila mezi zuby.

Opovážil se.

---

Lavi se poposunul na sedačce a zamával na Kandu, který strnule hleděl z okna. "Tak mě napadá, Yuu-chan-"

Mugen měl vytažený ve zlomku vteřiny. Člověk by si pomalu myslel, že překonal rychlost zvuku. "Jsem Kanda, sakra!"

"Ale no tak, Yuu-chan, já jen chtěl-"

"Mám ti to opakovat?!"

Bookman junior zvedl ruce v obranném gestu. "Nemusíš, ale takhle to zní líp, odpovídá to tvé osobnosti..." Dál se už nedostal. Kanda po něm skočil a kdyby neměl kladivo při ruce, asi by se už neusmíval. A Victoria pořád spala...musela být neuvěřitelně unavená.

"ZATRACENEJ KRÁLÍKU!"

Po Kandově pravici se ozvalo tiché zamumlání. Lavi vyblokoval útok druhého exorcisty a otočil se za zvukem. "Říkala jsi něco, Aino-chan?"

Mezi něj a Kandu se s tlumeným ťuknutím zabodl vrhací nůž. Oba od sebe odskočili a podívali se na finskou exorcistku, která je mrazila pohledem zpoza své blonďaté clony. Podle barvy očí bylo jasně poznat, že to předchozí zašeptání bylo kvůli aktivaci její Innocence. "Co kdybyste oba sklapli a nechali mě spát?" zavrčela.

"J...já jsem pro." Kladivo se během pár sekund navrátilo do své miniaturní velikosti a zaujalo obvyklou polohu v pouzdru na Laviho stehně. Kanda si jen odfrkl a trochu neochotně se vrátil na svoji sedačku.

Nůž se nehlučně rozplynul.

---

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama