Vánoční - Jak to všechno začalo (1)

17. února 2010 v 23:45 | Arakanga
Tak. Moje neskutečně dlouhá fanfikce k D.Gray-manovi se konečně dostává i sem. Brzy uveřejním seznam postav i s ikonkami a charakteristikou, abyste se mohli lépe orientovat. Opět, vystupují zde mé OC + OC KateChibi a Hoples.

Název: Tradice (a.k.a. Vánoční)
Rating: T
Žánr: Humor/Romantické
Pairing: Lavi X Victoria, Allen X Sue, Kanda X Aino, Komui X Baku X Evelyne, Marie X Miranda
Spoilery: -
Úvod do děje: Vánoce v Temném řádu.


ČÁST PRVNÍ - JAK TO VŠECHNO ZAČALO

Bylo krásné prosincové ráno. A ne jen tak ledajaké - bylo čtyřiadvacátého, což na velitelství Temného řádu znamenalo den, kdy se všichni obyvatelé sejdou, sesednou se a slaví. Celá budova najednou ožije vánočními dekoracemi, lidé si pobrukují koledy (no dobře, tahle část Vánoc až tak pozitivní nebyla, protože ne každý místní měl hudební sluch) a pod ozdobeným smrkem, který byl každoročně umístěn do jídelny, si zanechají dárky, aby si vyjádřili vzájemnou náklonnost. Exorcisté, findeři, vědci i jiní pracovníci, ti všichni se na Vánoce těšili. Tedy skoro všichni, ale kdo by počítal Kandu...

Lavi si to vykračoval po chodbě s ručníkem a mýdlem. Chtěl se jít vykoupat, proto si také ráno přivstal - neměl rád přeplněné umývárny, koupele byly mnohem příjemnější, když všichni ještě spali (hlavně Panda). Navíc byl konečně Štědrý den, takže měl hlavu plnou myšlenek, z nichž se ne všechny vztahovaly k bookmanství - spíš naopak, většina se točila kolem vánočních dárků a jisté nesmělé britské exorcistky, pro kterou měl slabost. Šel hodně potichu, nechtěl narušit tu poklidnou atmosféru. Nikde se nic nehýbalo, vše bylo tak mírné, za okny padal bělostný sníh...

...když se najednou vedle něj ozvalo vrznutí. Otočil se právě včas, aby zahlédl značně rozcuchanou Aino, jak potichu vychází ze dveří. Tady si někdo přivstal. Chtěl ji pozdravit, ale v ten moment ho něco zarazilo. Trochu se zamračil a začal ji studovat. Unikalo mu, proč už takhle brzy po ránu obcházela velitelství v uniformě. A co to nesla v ruce?

Zavřela za sebou tak nehlučně, jak to jen šlo, a během toho naklonila hlavu na stranu. Lavi se zlověstně usmál. Už věděl, co mu na té scéně nesedělo.

"Dobré ráno, Aino-chan," pronesl zpěvně. Snažil se mluvit potichu, aby nikoho nevzbudil, i tak se ale z jeho hlasu dalo vyčíst pobavení.

Strnula na místě a poděšeně se k němu otočila. Bylo jasně vidět, že vůbec nepočítala s tím, že by v tuhle hodinu mohla na chodbě někoho potkat. "Lavi?! C-co tu děláš?" Rychle si schovala ruce za záda - až podezřele rychle.

Pořád se usmíval a popošel k ní blíž. Vypadalo to, že ji překvapil natolik, že nebyla schopná najet do svého obranného sarkastického módu. Tím lépe. "Ale, nic důležitého...jen jsem na cestě do koupelny, ráno bývá prázdná. Řekni, Aino-chan..." To -chan protáhl tak, že znělo jako dlouhý tón. "...nejsou tohle náhodou dveře od Yuuova pokoje?"

Cukla sebou a hodila po něm uštvaným pohledem. "Co já vím," odsekla mu nervózně. "Proč tě to zajímá?"

"Mhm...jen tak. Pozoruju svoje kolegy." Pořád se usmíval a pohupoval se na špičkách. "V tom případě už se tě nemusím ptát, proč si neseš tričko v ruce a vypadáš, jako kdyby jsi proběhla křovím, že? To mluví samo za sebe...vypadá to, že si tu vánoční atmosféru spolu užíváte po svém."

Ruka jí bezděčně vylétla k vlasům, než ji sevřela v pěst a zlostně si ho přeměřila. "Nedomýšlej si takové pitomosti. Po ránu bývají rozcuchaní všichni!"

Naklonil se k ní, pobaveně ji pozoroval. "Jistě, Aino-chan...no, nedá se nic dělat, když nevíš, co je tohle za pokoj...ale mě to zrovna taaak zajímá..." S předstíranou lítostí si povzdychl. "...už to mám! Podívám se tam sám!" Natáhl ruku a chystal se chytit za kliku.

Popadla ho za zápěstí tak rychle, že téměř nepostřehl její pohyb. "Není to jasné?!" vychrlila rychle. "Ten pokoj je prázdný, vždyť jsem z něj právě vyšla. Jdi do té koupelny, než tam někdo přijde."

"Ale já bych-"

"Brzo tam bude spousta lidí."

"To je v pořádku, jen se-"

"...udělám z tebe jehelníček, jestli tu kliku nepustíš."

Jeho ruka opustila dveře během zlomku vteřiny. Až moc dobře si uvědomoval, že si kladivo nechal na nočním stolku v pokoji. V tom byla nevýhoda equip typů Innocence - zatímco on ho musel vždycky tahat s sebou, Allen, Krory i Aino měli svoje zbraně vždy po ruce. V Allenově případě doslova.

Poťouchle na ni zamrkal. "Dobře, dobře...v tom případě přejdu k plánu B. Prostě se na to Yuua zeptám u snídaně."

. "C...co...cože?!" Podle toho, jak vytřeštila oči, takovou podpásovku nečekala.

Než ale stihl zničit psychiku svojí finské kolegyně ještě víc a než stihla vyplnit svou hrozbu, ozvalo se asi tak o půl metru pod nimi netrpělivé odkašlání, po kterém následovala rána do Laviho hlavy. "Co tu zase děláš, pitomče?

Mladík se sehnul a mnul si rudé čelo. "To bolelo, zatracený Pando! Co blbneš? Myslel jsem, že ještě spíš!"

Bookman pozdravil kývnutím Aino, pak po něm vrhl pohrdavým pohledem. "Dupeš jako slon, probudil jsi mě. Chtěl jsem se ujistit, že neděláš po ránu nějaké hovadiny. Navíc pro tebe mám ještě práci, takže jdeme." S tím popadl zmítajícího se Laviho za rukáv a vlekl ho za sebou do knihovny. Ten se tvářil, jako kdyby šel na popravu. Až v moment, kdy míjel nechápavě zírající dívku, se jeho obličej znovu rozzářil tím zlomyslným úsměvem. Finka zbledla na barvu slonové kosti, když uslyšela jeho poslední poznámku.

"Budu Yuu-chanovi muset říct, že jeho práce je kvalitní. Dobře si tě označkoval," zazubil se a ukázal jí na krk, kde měla nepopiratelný důkaz toho, že je zadaná.

Zůstala stát na místě neschopná pohybu, než jejich kroky byly jen ozvěnou v dlouhé chodbě. Pořád se dívala směrem, kterým odešli. A v ten moment jí došlo, co vlastně Lavi řekl, co se chystal udělat. "Ten panchart..." vypravila ze sebe nevěřícně a vykročila ke svému pokoji s jedinou myšlenkou. Za necelé dvě hodiny, až Jerry začne vydávat snídaně, skončí svět.

Za dveřmi, před kterými se dohadovali, v tu dobu pokojně vyspával nic netušící Kanda, který jen občas prsty nevědomky přejel přes prázdné místo na posteli.

---

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 hilaryerhardduff-4ever hilaryerhardduff-4ever | Web | 17. února 2010 v 23:51 | Reagovat

hezké

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama