Valentýn a technika

14. února 2009 v 23:21 | Arakanga |  Z deníku
14. 2. 2009 Sobota. Den odpočinku, den klidu, den spánku. Den, kdy se máte zregenerovat z dlouhého, stresuplného týdne a konečně ze sebe setřást veškeré starosti. Zkrátka den, kdy má vše klapat.

Kulový.

Hned, co jsem se ráno vbudila, mi došlo, že jsem asi opět nepatrně zaspala. Tentokrát o hodinu a půl. Kdo by se tomu divil, že? Posledních padesát stran jisté pentalogie přece musí mít přednost před nějakou ulejváckou trapárnou, kterou náš jazyk nazývá spánkem. Dnes jsem se na sebe rozhodla vzít těžký, přetěžký úkol. Zatímco většina obyvatel Prahy koná romantické procházky, cukruje jako hrdličky a celkově se znemožňuje na veřejnosti, já budu soupeřit s technikou. Zatímco na krátkozraké s růžovými brýlemi, růžovými kontaktními čočkami a růžovými skafandry z výloh obchodních domů pokukují úchylná plyšová srdce s nápisy vyjadřujícími nejniternější city, zatímco prodavači podobným pokukováním vyjadřují slova "naval prachy", já zasednu ke svému počítači a pokusím se ho, budiž mi Bůh milostiv, přesvědčit, aby rozchodil Legacy of Kain: Blood Omen. Což nebude legrace, protože rozchodit tuto hru by asi nedovedla ani samotná Fortuna.

Víte, s počítači je těžká práce. Nereagují na výhružky. Nereagují na prosby. Nereagují na motlitby. Nereagují na pozvání na oběd, kafe, snídani, večeři, noc v klubu U děravého procesoru, nereagují na nic. Nereagují na logické úvahy. Nereagují na logiku samotnou. Tak na co, u všech monitorů, vlastně reagují?!

Kladivo, přátelé.

Což mou situaci ovšem moc neřešilo. Místo toho, abych následně klečela u trosek počítače, který kromě rozchození výše zmíněné hry fungoval téměř bezchybně, a šeptala mu "Hroudo umělé hmoty, hroudo umělé hmoty, kdopak to Blood Omen rozchodí…?", s povzdechem jsem se dala do práce.

Vážení čtenáři, víte vy vůbec, co to je, hodina restartů a zasekávání? Víte vy vůbec, co to je, přesvědčovat instalační soubor, že skutečně máte na harddisku místo 190 MB, když vám tvrdí, že tam je asi jen 10?

Ano, zdá se mi, že když se nový počítač setká se starší hrou, zhroutí se. Nemyslím, že v tom je skutečná hrůza nebo neschopnost, spíš zhrzenost. "Ach ne, já, jeden z nejmodernější generace počítačů, si mám zašpinit své jemné součástky tímhle svinstvem?!". A než stihnete zařvat "ANO!", už je na cestě první restart. A další. A další…a další…a ještě jeden…a pro změnu další…

Řekla jsem si "Dost!".Jdu spát a vrátit se ke knize. Kniha vám totiž nespadne, když v její přítomnosti nadhodíte, že si přečtete Literární poklesky od Stephena Leacocka, které byly napsány o X let dříve, než má současná četba od R. E. Feista!

Dnes mi nefungoval e-mail na seznamu, nefungoval mi blog.cz, nefungovalo mi co se jen dalo. Musela jsem přeinstalovat Spyware Terminator. Blood Omen jsem přeinstalovávala třikrát. Střídaly se patche, kletby, různé postupy, kletby, fóra, kletby, kletby a kletby.

Takže zatímco se ostatní dusí plyšovými srdíčky nebo zametají kousky umělé hmoty, já budu v posteli se svou milovanou knihou.

A vzhledem k tomu, že to sobota moc nerozštípla, jsem zvědavá, co mně a mému nejlepšímu neživému příteli - knize - přinese neděle.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sethes Sethes | E-mail | Web | 15. února 2009 v 13:40 | Reagovat

No, nezávidím... Rozchodit Blood Omen je docela síla... Jinak doporučuji, abys sis zkusila stáhnout nějaký program na zpomalení procesoru, mě to na mojem stacionárním pomohlo :o)

A jinak jsem měl taky včera veselo s technikou... Pravděpodobně sis všimla, že jsem nějak nečekaně zmizel, ale ČEZ si řekl, že nám prostě vypne elektriku (asi je toho sněhu moc a něco zase spadlo :D )... Takže sice na noťasu, který tu elektriku nějak nepotřebuje, ale chudák modem, ten se bez ní nehne... No, snad se zase brzy střetneme :o)

2 Arakanga Arakanga | E-mail | Web | 21. února 2009 v 23:46 | Reagovat

I s tím už jsem to zkoušela, nicméně nic nefachá :-/

Všimla jsem si, říkala jsem si, jestli jsi neodešel :D No, škoda, doufám, že už budete těch problémů ušetřeni :) A jinak snad tedy brzy, abychom dokončili barvy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama