To, co jsi měl vidět

23. dubna 2007 v 18:35 | Arakanga |  Próza
Nenávidím tě...
--------------------------------------
To, co jsi měl vidět

Vždycky jsem byla tam, kde jsi měl možnost ve mě vzbudit jakoukoli emoci. Zvláštní, že? Nikdy jsem si nemyslela, že bych mohla mít jakékoli emoce, navíc, zrovna kvůli tobě. Uvědomil sis to někdy? Asi ne...ale vždycky jsi měl vidět můj výraz, abys pochopil, proč jsem tě nenáviděla.
Tehdy jsi se bavil se svými "kamarády". Mluvili jste o tom, co budete dělat odpoledne, o tom, co si myslíte o ostatních. Byly to všechno naduté, prázdné řeči, plné výrazů, co měly ukázat, jak jste dospělí. Přitom jen ukazovaly vaši nejistotu. A já jen stála opodál.

Měl jsi vidět moje opovržení.

Tehdy jsi zas šikanoval jednu holku. Já jsem se do toho nechtěla plést, věděla jsem, že by se to obrátilo proti mě. I když se ta holka usmívala, já viděla to, co vy ne. Ten úsměv byl křečovitý, snad se snažila zadržet slzy. Ty ses smál na celé kolo a nestaral ses o nic, o nikoho. A já jen stála opodál.

Měl jsi vidět mou nenávist.

Pak jsem si troufla na to, na co si netroufali ostatní. Postavila jsem se proti tobě a zastala jsem se jedné spolužačky, co jsi ji za jejími zády pomlouval a ztrapňoval. Byla to lavina. Sesypali jste se na mě jako můry na světlo a já jsem jen potupně přijímala urážky, kvůli tomu, že jsem se snažila pomoct, proklínala jsem se za svou slabost. Pak ses vrátil ke svému nenávistnému tažení. A já jen stála opodál.

Měl jsi vidět moje slzy.

Tehdy jsi konečně přestřelil. Ti, co jsi jim ublížil, ti, co ti snad i v něčem byli podobní, snad v tom strachu, stát sám proti davu, ti tě obklopili a ukázali ti, co to je ta mírnější bolest - fyzická bolest. Viděla jsem tvou krev, viděla jsem, jak tě nakonec hodili do prachu, nenávistně se na tebe podívali a odešli. A já jen stála opodál.

Měl jsi vidět můj úsměv.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama