Písečné země

23. dubna 2007 v 14:23 | Arakanga |  Próza
Popis písečných lidí pro Draci.info
---------------------------------------
Jistě už některé z vás napadlo, kdo vlastně jsou písečná monstra (není to nejhezčí pojmenování, ale co se dá dělat, lidé mou rasu nemají moc v lásce. Někdy se nám ovšem říká píseční lidé.), odkud pochází apod. Jelikož jsem jediný jedinec tohoto druhu v této sféře, tak to padlo na mne, abych vám alespoň trochu přiblížila svůj národ. Nejdřívě tedy o místě, kde žijeme.
Písečné království se nachází v jiné sféře (v tzv. Minulostní, taky zvané Šestá) na území, kde se rozkládala Persie. Několik menších kolonií této mocné říše se ještě nacházelo v Indii, na Sahaře a částečně v Egyptě. Často ale také odchází k jiným stvořením a do jiných zemí, aby se naučili novým věcem.
I když by se mohlo podle popisu zdát, že jsou písečná monstra obludy bez duše, které touží jen zabíjet, tak to není pravda. Jistě, v bojích jsou stateční a nelítostní, to ovšem kvůli tomu, že je těžké jim nějak ublížit (nemají krev, v žilách mají oheň, který je zčásti vidět i v očích). Vypadají jako lidé (většinou mívají zvláštní, jakýsi mandlový tvar očí, to je jejich základní rys), dokud je někdo nerozzuří. Poté na sebe přijmou dost děsivý vzhled. Šedá kůže, někde prosvítá oheň, zraky jsou jako dvě sopky a jejich síla vzroste natolik, že aby se silou vyrovnali, tak by na rozzuřeného písečňáka muselo jít víc něž 5 lidských bojovníků. Malou ukázku změněného vzhledu lze zahlédnout na mé ikonce. Sice to nejsem já (protože mne zatím v této sféře nikdo nenaštval tak, že bych se musela změnit), ale je vytažená z jednoho obrázku z Prince of Persia : Sands of time. Tato hra se ve velké míře inspirovala kulturou a vzhledem písečního lidu. Jejich vzhled sice zobrazuje vcelku věrně, ale VELMI se mýlí v jejich síle, schopnostech a inteligenci. Také se plete v jejich původu.
Původ písečných monster je sice zahalen jakýmsi tajemstvím, jisté ovšem je, že rozhodně NEPOCHÁZÍ z písků času. Nejpravděpodobnější teorií zatím je, že se na začátku věků spustil ohnivý déšť, který roztavil pouštní písky. Ze vzniklé hmoty poté povstal tento národ.
Města v Písečném království vypadají asi jako malé části Babylonu. Obyvatelé si mohou zvolit, jestli se chtějí věnovat zemědělství, nebo studovat. Mnohokrát někteří z nich odchází do učení k druidům, elfům či jiným bytostem. Všichni z národa dobře vychází se všemi rasami, jen někteří lidé nemohli překousnout jistou podobnost.
Další zajímavostí je, že v místech, kde žije písečný lid, se vyskytuje zvláštní druh draků, který nikde jinde neexistuje. Mají podobné vlastnosti jako písečňáci, jejich tělo pokrývá tvrdá kůže nazlázlého až bronzového odstínu. Oheň tohoto typu draka (tzv. Pouštního draka) velmi vysokých teplot. Kolik přesně, to nikdo neví, při pokusech o změření byl několikrát částečně roztaven jeden z vědců písečného lidu. Pak už to vzdali.
Co se týče věku, písečňáci ("lidé") se dožívají tolika let, než sami neucítí, že svoje poslání splnili a že už mohou odejít. Pak se mohou rozhodnout, jestli chtějí ještě zůstat naživu, nebo zemřít (v tom případě se rozpadnou na písek). Obvykle se rozhodnou zemřít okolo 120. roku života.
A to je asi zatím vše. Doufám, že jste se alespoň něco přiučili a že nebudete pohlížet na písečný lid skrz prsty. Berte nás takové, jací jsme. Díky :-).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama