Původní verze : Prolog

12. prosince 2006 v 15:00 | Arakanga
Prolog mojí povídky na pokračování
Prolog
Někdo by řekl, že zemřít je snadné. Jak by ne? Většina lidí za své přežití koneckonců bojuje každý den a uléhá s nejistotou, zda druhý den budou naživu či ne. Snad je jejich přístup lepší, nevím. Ale já už zemřela, dvakrát. Tak ať mi někdo z vašich mudrců vysvětlí, čím jsem sakra jiná, proč mi strážce podsvětí nedovolí projít temnou branou zapomnění. Proč musím pořád snášet ty vzpomínky, tu bolest…
Ne, nejsem nesmrtelná, pokud si to myslíte. Nikdy jsem nebyla a ani nebudu. Ovšem, ať se mi to líbilo či ne, bylo zatraceně těžké mne zranit tak, abych se vzdala. No, vlastně se to ještě nikomu nepovedlo. Nejspíš proto, že mi bylo vždy jedno, co se se mnou stane. Nenáviděla jsem sebe, své nepřátele, svůj cíl. A to mi nejspíš propůjčilo tu nezranitelnost, kterou jsem nenáviděla ze všech nejvíc. Chtěla jsem zemřít. Ale nebylo mi to přáno.
Říkají mi Reine Ironheart, Železné srdce. Nemusí vám to dávat smysl, pravděpodobně ani nemůže, vždyť mne přece neznáte a nevíte o mně zhola nic. Ale já vím, že mi to jméno náleží. Náleží mi proto, že by nikdo s tepoucím srdcem nedovedl udělat to, co jsem udělala já.
Nechci ve vás vzbudit dojem, že jsem byla něco jako zlodějka, nájemná vražedkyně. Ne, tak hluboko jsem neklesla. Ale kvůli cestě, kterou jsem si zvolila, jsem musela zabíjet. Některé z těch tváří, co mne pronásledují, jsem ani neznala, nebo se něco o nich dozvěděla až později. Možná myslíte, že to bylo bolestné, zabít někoho, koho jsem v životě neviděla, necítila k němu nic. Ale já tehdy neznala lidský cit. Byla jsem loutka, stvořená na špinavou práci. A co je nejhorší - bylo mi to jedno.
Už jsem vám jednou vyprávěla něco málo ze svých zážitků. Tehdy jsem svěřila pergamenu příběh mladého drakobijce, co nechtěl být tím, kým se stal a svobodu mu dala až smrt, kterou nalezl vlastní rukou v propasti Loiarn. Ale tohle vyprávění bude mnohem delší, temnější. Není totiž jen o lidské krutosti. Je o proroctví, které předpovědělo návrat rodu draků a o všem, co mu stálo v cestě. Samotné nestačilo, musel se najít někdo, kdo by byl schopný ho uskutečnit. A pro ten úkol jsem byla vybrána já.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama